A. Juozaitis vienija jėgas – tapo „Kartų solidarumo sąjungos – Santalkos Lietuvai“ pirmininku

Kaune vykusiame Kartų solidarumo sąjungos suvažiavime buvo pakeistas ne tik partijos pavadinimas, tačiau kartu pasikeitė ir partijos vedlys. Atsinaujinusios „Kartų solidarumo sąjungos – Santalkos Lietuvai“ (KSS-SL) pirmininku išrinktas buvęs kandidatas į prezidentus, filosofas Arvydas Juozaitis. Buvęs sąjungos pirmininkas Vytautas Kadžys išrinktas pirmininko pavaduotoju.

A. Juozaičio pavaduotojais taip pat išrinkti Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Juozas Imbrasas ir buvęs Seimo narys Saulius Lapėnas.

KSS-SL Seimo rinkimuose siūlys naujovę: įkurti senatą.

„Šiuo metu mes matome, kas Seime darosi. Ta įstatymų griūtis, į kurią yra įtraukta visa Seimo dauguma – bet kuri Seimo dauguma, yra pražūtinga Lietuvai. Ji nesusiorientuoja už ką balsuoti, didžiulės interesų grupės tuos įstatymus siūlo, galiausiai, pagal mūsų įstatymų leidybos tvarką, vienas Seimo narys gali siūlyti įstatymą, kas jį paskatina daryti, vėlgi klausimas, ir ta darbo tvarka, kai priimamas įstatymas, o po poros mėnesių jis jau taisomas, ir sudaro tą kliūtį, kad kartais tūkstantis, tūkstantis du šimtai per metus priimama įstatymų, poįstatyminių aktų. Joks Europos parlamentas taip nedirba. Latvija galbūt panašiai. Reikia Senato“, – pažymėjo A. Juozaitis.

Pasak jo, Senatas turi būti pačiame Seimo viduje. „Nereikia gąsdinti žmonių, kad mes dar dykaduonių grupę išrinktume. Ne, jie iš 141 atskeliami“, – paaiškino A. Juozaitis. Tokiu būdu 40 būtų išrinkta į Senatą, 101 paliktas tautos rūmams. Anot A. Juozaičio net naujos salės nereikėtų – šiuo metu Seime laisva yra Kovo 11-osios salė.